I Komunia św.

W II niedzielę maja, tydzień po beatyfikacji Jana Pawła II, 40 dzieci klas II z naszej parafii po raz pierwszy w życiu przyjęły do swoich serca Pana Jezusa, a w sąsiednich parafiach troje innych dzieci przyjęło I Komunię św. Do tej uroczystości troskliwie przygotowywali ich rodzice pod kierunkiem wikariusza ks. R. Żelaznego. W sobotę w dniu I spowiedzi dzieci były wyciszone i rozmodlone. Uśmiechnięte w niedzielę buzie najdobitniej mówiły o wielkim szczęściu dzieci. Po południu dzieci wraz z chrzestnymi uczestniczyły w nabożeństwie majowym i otrzymały pamiątkowe obrazki.

Módlmy się za te dzieci, by zawsze w czystymi sercami, z wielkim pragnieniem oraz jak najczęściej przyjmowały Pana Jezusa.

Dziękujemy rodzicom dzieci za hojny dar ołtarza jakim jest ufundowanie renowacji (3000 zł.) figury Matki Bożej Bolesnej z bocznego ołtarza.