Konserwacja elewacji kościoła

Zgodnie z planem, po dwóch latach od założenia nowej elewacji wykonanej z modrzewia przystąpiliśmy do jej ponownej konserwacji. W wielu miejscach od strony południowej, a od strony zachodniej prawie w całości, w wyniku opadów atmosferycznych, a przede wszystkim słońca, zanikła woskowa powłoka wykonana przez potrójne malowanie niemieckim środkiem Apicor. Dalsze zwlekanie z konserwacją groziłoby nie odwracalnymi zmianami w strukturze desek. Po oględzinach z wykonawcami i producentem przystąpiliśmy do konserwacji. Zgodnie ze sztuka malarską najpierw trzeba dokonać zmatowienia poprzez czyszczenie papierem ściernym całości deskowania, a następnie położyć nowy środek zabezpieczający przed robactwem i warunkami atmosferycznymi. Prace na wysokości wykonujemy przy pomocy zwyżki i przy pomocy wykwalifikowanych pracowników. Części położone niżej poddają renowacji parafianie.

Prosimy o pomoc w pracach wyznaczonych mieszkańców oraz wszystkich parafian o modlitwę o szczęśliwy przebieg prac.