Odnowiony Krucyfiks z bocznej kaplicy

Przy ołtarzu mszalnym widzimy pięknie odnowiony krzyż. Nie znamy jego dokładnej historii. Był kilkakrotnie przemalowywany olejnymi farbami i przez to poważnie podniszczony. Przez kilka tygodni przebywał w pracowni konserwatorskiej naszej parafianki p. mgr Celiny Dworak. W czasie prac konserwatorskich zostały zdjęte olejne przemalowania, usunięto duże ilości szpachli zniekształcającej wizerunek Ukrzyżowanego, odrestaurowano cierniową koronę oraz krzyż, po czym położono nową powłokę malarską i polerowane złoto.

Dziękujemy serdecznie p. Celinie Dworak za wykonane z sercem prace konserwatorskie, a pewnemu małżeństwu z ul. Jagiellońskiej za złożoną ofiarę na jego odrestaurowanie. Krzyż zostanie poświęcony w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i przeniesiony na wcześniejsze miejsce.