Odnowiona polichromia kaplicy bocznej

Po prawie 2 miesiącach prac konserwatorskich, zostały ukończone zabiegi nad renowacją polichromii kaplicy bocznej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po zdjęciu przy pomocy specjalnych środków chemicznych warstwy przemalowań olejnych wykonanych w latach XIX ubiegłego wieku, uzupełniono ubytki w drewnie spowodowane działalnością warunków atmosferycznych (przez nieszczelny dach wlewała się woda i część desek z suficie była zgnita i spróchniała. Po zaimpregnowaniu sufitu i ścian bocznych, konserwator sztuki pani mgr Alina Kostka Bernady wraz ze swoimi pracownikami dokonała scalenia kolorystycznego polichromii. Komisja konserwatorska zaakceptowała wykonane prace.

Całość wykonanych prac pokryła parafia, poprzez pracę nad oczyszczeniem ścian - którą wykonali mieszkańcy Małego Dworu pod kierunkiem pracownika konserwatorskiego oraz ze składek zbieranych do kopert w III niedzielę miesiąca. Mamy do zapłacenia jeszcze jedną ratę za wykonane prace.

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza