Nowe oświetlenie wnętrza kościoła parafialnego

Nowe oświetlenie wnętrza kościoła parafialnego

W piątek 26 sierpnia 2011 r. zostały ukończone prace przy wykonaniu całkowicie nowej instalacji elektrycznej i nowego oświetlenia w kościele. Projektowanie pracy rozpoczęło się jesienią 2010 r. Po uzyskaniu zgody Kurii Diecezjalnej na wykonanie wymiany instalacji elektrycznej i zmianę oświetlenia wystąpiono o pozwolenie konserwatorskie. By je uzyskać zlecono wykonanie profesjonalnego projektu uwzględniającego wszystkie normy obowiązujące w drewnianych zabytkach kościelnych. W czasie kilkakrotnych, specjalistycznych komisji w kościele pod nadzorem konserwatorskim opracowano projekt, który został zaakceptowany przez Dyrektora Delegatury WUOZ w Tarnowie.

Prace bardzo rzetelnie i z wielkim poświęceniem - z powodu upałów wykonał Zakłada Elektryczno Instalacyjny Józefa Pinasa i Wojciech Pinasa z Gruszowa przy równorzędnym współudziale elektryków z naszej parafii: Zenona Wariasa, Jacka Wolaka, Eugeniusza Burca. Nowe oświetlenie kościoła uderza nie tylko swoją nowoczesnością inteligentnie wkomponowaną w zabytkowy charakter naszego kościoła, ale także jasnością, która odkrywa ukryte piękno naszego kościoła... w kurzu, pajęczynie i zniszczeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi.

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Please publish modules in offcanvas position.