Pielgrzymka do Odporyszowa

W sobotę 10 września zebraliśmy się w kościele parafialnym, aby po krótkich modlitwach i błogosławieństwie ks. Proboszcza wyruszyć piechotą do sanktuarium Matki Bożej w Odporyszowie. Pan Bóg obdarzył nas wyśmienitą pogodą oraz wlała w nasze serca gorliwość i dlatego w pielgrzymce wzięło udział blisko 350 osób. Jak to zwykle w czasie pielgrzymki nie tylko szliśmy, ale modliliśmy się pobożnie. Zaraz na początku śpiewaliśmy Godzinki, które niektórzy z uczestników słyszeli po raz pierwszy... Grupa z parafii Radgoszcz Krzywda pod opieką ks. proboszcza Andrzeja Nowaka przewodniczyła modlitwie różańcowej. Z kolei młodzież naszej parafii z jej moderatorem ks. Rafałem Żelaznym przeprowadziła rozważania Drogi Krzyżowej i Koronki do Miłosierdzia Bożego. Mimo komplikacji zdrowotnych śpiew prowadziła pa. Maria nasz organistka. W Sanktuarium uczestniczyliśmy w Mszy św.  Słowo Boże zachęciło nas do jeszcze większego zaufania Panu Bogu.

Wszystkim, którzy tak bardzo licznie wzięli udział w sobotę w pielgrzymce do Odporyszowa i za świadectwo wiary duszpasterze składają serdeczne - Bóg zapłać.