Jubileuszowa Pielgrzymka ministrantów do Katedry w Tarnowie

W sobotę 17 września ministranci z naszej Parafii pod opieka wikariusza ks. Rafała Żelaznego udali się na pielgrzymkę do tarnowskiej Katedry. Celem pielgrzymki był udział w jubileuszu Liturgicznej Służby Ołtarza w odbywającym się z okazji roku jubileuszowego 225-lecia diecezji tarnowskiej. Podczas Mszy świętej biskup diecezjalny Wiktor Skworc zwrócił uwagę uczestnikom liturgii, że służba przy ołtarzu to nie tylko wyróżnienie i zaszczyt, ale także powołanie. Msza święta zakończyła się aktem zawierzenia Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej Matce Bożej. Po skończonych uroczystościach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek do Seminarium Duchownego, a później na projekcję filmu misyjnego. W drodze powrotnej uczestnicy pielgrzymki nasi ministranci zatrzymali się w Żabnie, gdzie rozegrali towarzyski mecz z tamtejszymi ministrantami, który zakończył się remisem.