Procesja różańcowa do Kapliczki

W sobotę 1 października grupa blisko 200 najwierniejszych czcicieli Matki Bożej z naszej parafii uczestniczyła w pielgrzymce do kapliczki Matki Bożej w Sośninie. Na początku procesji Ks. Proboszcz przypomniał uczestnikom zgromadzonym w kościele kilka obietnic Matki Bożej wzywających do odmawiania różańca i równocześnie będących obietnicami szczególnych łask. Jedną z nich było zapewnienie: „Tym, którzy będą pobożnie odmawiali Różaniec, obiecuję szczególną opiekę”. W czasie drogi rozważaliśmy tajemnice radosne, wraz z szczegółowymi intencjami. W czasie Mszy św. Kaznodzieja zachęcał nas abyśmy tak jak błog. Jan Paweł II zaufali Matce Bożej i uwierzyli tak jak Jan Paweł wierzył, i nigdy się nie zawiódł, że Ona – Maryja we wszystkim może nam pomóc. Totus tuus Maria – niech się stanie hasłem życia każdej i każdego z nas, nie tylko w październiku i nie tylko w chwili trwogi...