Spotkanie szkół Jana Pawła II u bł. Karoliny

W niedzielę 9 października br., z racji XI Dnia Papieskiego przedstawiciele szkół, których patronem jest Bł. Jan Paweł II spotkali się na Eucharystii w kościele pw. bł. Karoliny Kózka w Tarnowie. Właśnie w tym miejscu, Ojciec św. Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną 10 czerwca 1987 r. Na to spotkanie z naszej parafii udało się 6 uczniów pod opieką p. mgr Magdaleny Szwajkosz. Nasi uczniowie zostali szybko zauważeni, przez zebranych i media, gdyż przybyli na uroczystość z pocztem sztandarowym i pięknie odświętnie ubrani. Było to pierwsze spotkanie z Błogosławionym. Eucharystii przewodniczył bp W. Bobowski. W homilii przypomniał uczestnikom wezwanie do świętości, które wiele razy Jan Paweł Wielki wypowiedział pod adresem wszystkich chrześcijan, a zwłaszcza młodzieży. Czas, abyśmy wszyscy na jego wezwanie zaczęli odpowiadać nawet najmniejszymi dobrymi postanowieniami.

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza