Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny

Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę, 16 października 2011 r., odbył się w Nowym Sączu kolejny diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Zgromadził on wiele osób, rodzin i wspólnot z terenu diecezji tarnowskiej, nie tylko katolików, ale wszystkich tych, którzy chcieli zamanifestować, jak wielką wartością jest życie ludzkie i tradycyjna rodzina.

Z naszej parafii wyruszyła autokarem grupa 20 osób, głownie młodzieży. Najmłodszy uczestnik miał 7 lat najstarszy 55 lat. Uczestnicy Marszu chcieli pokazać jak ważne jest ludzkie życie. Nieśli transparenty z napisami „Życiu mówimy tak” lub „Moje życie w twoich rękach”. Po drodze słuchano słów Ojca Świętego. Marsz propagował także rodzinę jako nierozerwalny związek kobiety i mężczyzny. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 12.00 Mszą św. w kościele Matki Bożej Niepokalanej (Millenium). O 13.00 rozpoczął się przemarsz głównymi ulicami miasta w kierunku Rynku. Tam na przywitanie Marszu wypuszczono kilkaset gołębi. Następnie miało miejsce wystąpienie p. Mariusza Dzierżawskiego, z Fundacji PRO – Prawo do życia, który gorąco zachęcał do dalszej walki w obronie życia nienarodzonych. O 15.00 rozpoczęła się druga część imprezy – koncerty zespołów muzycznych. Występy grup: Love Story oraz Moniki Kuszyńskiej z zespołem spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności.

Dziękujemy dzieciom i młodzieży z panem Krzysztofem Sajdakiem na czele za reprezentowanie naszej parafii w Marszu.

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Please publish modules in offcanvas position.