Misje święte

Obecny rok jest dla naszej parafii rokiem jubileuszowym. Dnia 8 lipca przypadnie 150 rocznica konsekracji naszego kościoła. Do tej uroczystości parafia przygotowuje się nie tylko poprzez odrestaurowanie kościoła parafialnego, ale duchowo poprzez Misje Święte. Wszyscy parafianie otrzymali w domach rodzinnych zaproszenie i program misji. Proboszcz poprosił administratora diecezji bpa Wiesława Lechowicza o specjalne „Słowo” przygotowujące parafian do udziału w naukach misyjnych oraz o szczególne błogosławieństwo. Parafianie byli do Misji św. systematycznie przygotowywani przez kilka miesięcy poprzez modlitwę na nowennach, na nabożeństwach różańcowych i w kazaniach podczas Mszy św. W homiliach wygłaszanych przez proboszcza i wikariusza wierni uświadamiani byli o znaczenie Misji Świętych w życiu duchowym.

Misje wygłosił w dniach od 26 lutego do 3 marca proboszcz parafii pw. MB Królowej Polski w Mościcach ks. Artur Ważny. Ks. Misjonarz obdarzał uczestników Misji Świętych w swoich homiliach niezwykle obficie. Frekwencja uczestników była wysoka. Niech dobry Bóg obdarzy wszystkich uczestników Misji Świętych obfitym błogosławieństwem.

Please publish modules in offcanvas position.