Renowacja polichromii nawy głównej

Od 12 kwietnia br. trwały prace przy renowacji polichromii połowy sufitu i ściany bocznej w naszym kościele parafialnym. Zostały szczęśliwie zakończone 4 lipca. Prace przebiegały bardzo sprawnie gdyż zniszczenia polichromii były o wiele mniejsze niż w prezbiterium, a ponadto firma konserwatorska p. Marka Dańca pracowała w 9 osobowym składzie. Zdjęto przemalowania na powierzchni 225 m2, wymieniono kilka zniszczonych desek, wykonano uszczelnienie spoin między deskami sufitu i belkami ścian specjalną pianką, oraz specjalistyczną szpachlą, po czym firma konserwatorska p. Anity Pająk dokonała scalenia kolorystycznego całości.

Komisja konserwatorska 29 czerwca dokonała odbioru wykonanych prac wysoko oceniając jej poziom. Dziękujemy za demontaż i ustawienie nowego rusztowania po drugiej stronie kościoła mieszkańcom Zarzecza Małego za rzeką oraz Sławomirowi i Szczpanowi Podoskom za pokierowanie tymi pracami.