Manewry Straży Pożarnej

8 sierpnia tj. w środę w naszym kościele były przeprowadzane specjalistyczne ćwiczenia instruktażowo- zgrywające formacji obrony cywilnej i straży pożarnych. W ćwiczeniach brało udział 21 wozów bojowych, 10 jednostek wspomagających i 120 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Dąbrowy Tarnowskiej i Tarnowa oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej z całego powiatu dąbrowskiego. Ćwiczenia polegały na prowadzeniu i koordynowaniu akcji ratunkowej Straży Pożarnej, Obrony Cywilnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego na wypadek pożaru zabytkowego kościoła parafialnego.

Dziękujemy - dowódcom służb zaangażowanych w akcji st. bryg. mgr inż. Adamowi Rzemińskiemu, mł. bryg. mgr inż. Andrzejowi Gorzkowiczowi, wszystkim biorącym udział w ćwiczeniach za doskonalenie swoich zdolności bojowych i oby nigdy nie były one testowane w warunkach faktycznego pożaru. Szczególne podziękowania składamy naszym niezawodnym Strażakom z Radgoszczy za szczególną opiekę i troskę o nasz parafialny kościół i wszystkich parafian.

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza