Odpust ku czci Przeniesienia Relikwii św. Kazimierza

Jak co roku w ostatnią niedzielę sierpnia przeżywaliśmy w naszej Parafii odpust ku czci św. Kazimierza. Tradycyjnie, w sobotę wielu parafian przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania i równocześnie uczestniczyło w adoracji Najśw. Sakramentu. Wieczorem zgromadziliśmy się licznie na cmentarzu parafialnym, aby w Eucharystii polecać Miłosierdziu Bożemu dusze zmarłych parafian.

Uroczystość odpustową uświetnił swoją obecnością ks. prałat, dr hab. Janusz Królikowski profesor UJPII w Krakowie. Głosił słowo Boże, w którym przypomniał nam troskę rodziców św. Kazimierza o jego prawe i szlachetne wychowanie. Tym samym uwrażliwił, zwłaszcza rodziców i wychowawców do zwiększenia wysiłków mających na celu roztropne wychowywanie swoich dzieci, którego fundamentem powinna być bojaźń Boża. Na zakończenia każdej Mszy św. przed Najśw. Sakramentem modliliśmy się w Litanii do Św. Kazimierza o łaskę umiłowania Jezusa w Eucharystii i jego Matki Maryi.

Św. Kazimierzu nieustannie módl się i wstawiaj się za nami u Boga.