Uroczystość Podwyższenia Krzyża św.

Uroczystość Podwyższenia Krzyża św. stała się okazją do pobożnego przeżycia nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Z powodu demontażu rusztowania w kościele, zgromadziliśmy się tym razem przed kościołem pod krzyżem misyjnym. Tu rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Rozważania przygotował wikariusz ks. Rafał Żelazny. Odczytali je z dużym zaangażowaniem członkowie Akcji Katolickiej. Pod krzyżem (na nowej części cmentarza), na którym został umieszczony wizerunek Chrystusa ufundowany przez członków AK i poświęcony w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została odprawiona Msza św. w intencji zmarłych parafian.

W homilii ks. Rafał przypomniał nam nasze ludzkie krzyże, które wyrażają się w życiu ludzi poprzez chorobę, ból, krzywdy i wiele innych przykrości. Pan Jezus nadał wszelkiego rodzaju ludzkiemu cierpieniu sens, bo sam straszliwie cierpiał i przez to nas zbawił. Ks. Rafała zachęcał nas do cierpliwego, wytrwałego pielgrzymowania z krzyżem przez nasze życie, bo rozwijając myśl narodowego wieszcza A. Mickiewicza „Krzyż na Golgocie tego nie wybawi, kto krzyża w swoim życiu nie postawi”. W nabożeństwie wzięło udział bardzo wielu gimnazjalistów i dorosłych.