Katecheza parafialna dla gimnazjalistów

Przygotowywanie młodzieży gimnazjalnej do sakramentu bierzmowania rozciąga się na trzy lata formacji. Jedną z podstawowych zasad tego przygotowania jest udział w katechezie parafialnej. W naszej parafii Młodzież spotyka się w sali katechetycznej na Prałatówce ze swoimi katechetami i tam w zupełnie innym klimacie niż w szkole uczestniczy w katechezie. Spotkania te mają za zadanie ubogacić wiarę kandydatów intelektualnie - poprzez zdobycie nowej wiedzy, ale także i duchowo poprzez czynny udział w liturgii. Każdy kandydat ma obowiązek zaangażować się czynnie w liturgię w parafii poprzez pobożne czytanie słowa Bożego, modlitw i rozważań.

W tych nabożeństwach w kościele mają obowiązek brać udział rodzice kandydatów, by dać im dobry przykład i świadectwo prawdziwego zaangażowania w życie religijne parafii.

Młodzież i Rodziców zachęcamy i prosimy o niezawodną obecność na każdej katechezie i każdym nabożeństwie w kościele oraz do pobożnego przeżywania okresu oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego.

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza