Jubileusz 150-lecia konsekracji kościoła

W niedzielę 23 września 2012 r. nasza parafia przeżywała przepiękną religijną uroczystość. Po sześciu latach niezwykle intensywnych i kosztownych pracach zakończył się generalny remont naszego parafialnego kościoła. Zakończenie remontu zbiegło się 150-letnią rocznicą konsekracji kościoła. Ks. Proboszcz zaprosił na tą uroczystość Biskupa Diecezjalnego bpa Andrzeja Jeża. Po uroczystym powitaniu Dostojnego Gościa rozpoczęła się Jubileuszowa Eucharystia. W homilii Biskup Ordynariusz podziękował parafianom za trud odnowienia kościoła parafialnego, który jest domem modlitwy, domem w którym wierni spotykają się ze swoim najlepszym Ojcem. Zachęcał do troski o stały rozwój życia religijnego i moralnego każdej i każdego parafianina z Radgoszczy.

Po homilii miał miejsce niezwykle podniosły obrzęd konsekracji ołtarza mszalnego. Po jego pokropieniu, nastąpiła modlitwa konsekracyjna i najpierw - namaszczenie Krzyżmem świętym w 5 miejscach na pamiątkę 5 ran Pana Jezusa, po czym nastąpiło zapalenie ognia na ołtarzu, a następnie jego okadzenie. Znaki te i modlitwy symbolizują oddanie ołtarza na wyłączną własność Chrystusowi Odkupicielowi człowieka. Po zakończeniu rytu konsekracji miała miejsce bogata w formie i treści procesja z darami. Jej przebieg i znaczenie ofiarowanych darów relacjonujemy w następnej informacji.

Na zakończenie Mszy św. Biskup Ordynariusz dokonał poświęcenia odnowionych trzech ołtarzy, chrzcielnicy oraz polichromii całego kościoła.

Dziękczynne Ciebie Boga wysławiamy oraz specjalne błogosławieństwo Biskupa Ordynariusza zwieńczyło sześcioletnią pracę i wysiłek Parafian i Ks. Proboszcza, które zostały podjęte w nszym kościele parafialnym na jeszcze większą chwałę Bożą.

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Please publish modules in offcanvas position.