Dary ofiarne złożone z okazji Jubileuszu

„Tak niech świeci światło waszych dobrych uczynków, aby ludzie widzieli wasze dobre czyny i chwali Ojca, który jest w niebie.”

Dzieci i młodzież przynoszą w procesji 6 ołtarzowych świec. Zapalone w głównym ołtarzu będą wzywały nas do ofiarnej miłości - wyrażanej przez dobre uczynki składane Bogu i ludziom.

„Aniołom twoi rozkaże, aby Cię strzegli”.

Składamy w ofierze odrestaurowane dwie figury aniołów, adorujących Najśw. Sakrament. Swoją obecnością przy tabernakulum będą przypominać nam oraz wzywać do pobożnej i częstej adoracji Eucharystycznego Chrystusa.

„Pan króluje wywyższony ponad całą ziemię”. Ofiarujemy tron pod Najśw. Sakrament i figurę Chrystusa Zmartwychwstałego. Chcemy, by Chrystus nie tylko był bardziej widoczny w naszym kościele, ale będziemy się starać, by był bardziej obecny w naszym codziennym życiu.

"Panie dobry jak chleb, bądź uwielbiony" - od wszystkich parafian w Radgoszczy - z kraju i zza granicy.

Na jubileuszową - z okazji 150-lecia konsekracji ołtarza dziękczynną Eucharystię - przynosimy bochen chleba i 150 pięknych róż ułożonych na ołtarzach w kościele dziękując naszemu Najlepszemu Ojcu za niezwykle obfite błogosławieństwo w czasie prac remontowych i opiekę nad rodzinami w naszej Parafii.

"To czyńcie na moją pamiątkę".

Przynosimy ampułki z winem i wodą, 4 ornaty mszalne oraz odnowiony zabytkowy kielich.

Pragniemy, by w naszym pięknie odnowionym kościele, który jest naszym Domem, nieustannie, po najdłuższe lata była sprawowana Najświętsza Ofiara, będąca niewyczerpanym źródłem Bożego Miłosierdzia dla nas.