Dary ofiarne złożone z okazji Jubileuszu

 „Tak niech świeci światło waszych dobrych uczynków, aby ludzie widzieli wasze dobre czyny i chwali Ojca, który jest w niebie.”

Dzieci i młodzież przynoszą w procesji 6 ołtarzowych świec. Zapalone w głównym ołtarzu będą wzywały nas do ofiarnej miłości - wyrażanej przez dobre uczynki składane Bogu i ludziom.

 

„Aniołom twoi rozkaże, aby Cię strzegli”.

Składamy w ofierze odrestaurowane dwie figury aniołów, adorujących Najśw. Sakrament. Swoją obecnością przy tabernakulum będą przypominać nam oraz wzywać do pobożnej i częstej adoracji Eucharystycznego Chrystusa.

 

„Pan króluje wywyższony ponad całą ziemię”. Ofiarujemy tron pod Najśw. Sakrament i figurę Chrystusa Zmartwychwstałego. Chcemy, by Chrystus nie tylko był bardziej widoczny w naszym kościele, ale będziemy się starać, by był bardziej obecny w naszym codziennym życiu.

 

"Panie dobry jak chleb, bądź uwielbiony" - od wszystkich parafian w Radgoszczy - z kraju i zza granicy.

Na jubileuszową - z okazji 150-lecia konsekracji ołtarza dziękczynną Eucharystię - przynosimy bochen chleba i 150 pięknych róż ułożonych na ołtarzach w kościele dziękując naszemu Najlepszemu Ojcu za niezwykle obfite błogosławieństwo w czasie prac remontowych i opiekę nad rodzinami w naszej Parafii.

 

"To czyńcie na moją pamiątkę".

Przynosimy ampułki z winem i wodą, 4 ornaty mszalne oraz odnowiony zabytkowy kielich.

Pragniemy, by w naszym pięknie odnowionym kościele, który jest naszym Domem, nieustannie, po najdłuższe lata była sprawowana Najświętsza Ofiara, będąca niewyczerpanym źródłem Bożego Miłosierdzia dla nas.

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Please publish modules in offcanvas position.