Powitanie Biskupa w imieniu Parafii

Witamy Ciebie, Następco Apostołów, Drogi Pasterzu Diecezji Tarnowskiej w naszej żywej wspólnocie wiary, nadziei i miłości na radgoskiej ziemi.

Witamy Cię Pasterzu, który przybywasz, by spojrzeć z bliska w serca swoich wiernych, aby rozpalić w nas na nowo płomień umiłowania jedynej prawdy i rzeczywistości. Bogu, który jest naszym najlepszym Ojcem jesteśmy wdzięczni, za to że w tak krótkim czasie, ta świątynia stała się chlubą naszej małej ojczyzny. Zaszło tu bardzo wiele zmian przede wszystkim w aspekcie materialnym:

- zrekonstruowano całość fundamentów i wykonano odwodnienie kościoła,

- wyremontowano poszycie dachu i  położono nową blachę,

- wymieniono zniszczone elementy ścian, ocieplono i oszalowano kościół,

- położono nową posadzkę,

- zamontowano ogrzewanie i wentylację kościoła,

- gruntownie odrestaurowano 3 ołtarze, ambonę i stacje drogi krzyżowej,

- wykonano nowe ławki oraz nowy marmurowy ołtarz, a także odrestaurowano całą polichromię kościoła.

To wszystko wynika nie z zamożności parafian, lecz z wyjątkowego zaangażowania i pracowitości naszego ks. proboszcza dra Marka Łabuza. Dzięki, któremu mogliśmy jako parafianie wypełnić nasz obowiązek wobec Boga, naszych przodków i przyszłych pokoleń.

Wierząc, że Bóg jest miłością i Dawcą Pokoju, umocnij nas, Drogi Księże Biskupie, w wierze Kościoła, abyśmy z wielką wyobraźnią miłosierdzia budowali cywilizację miłości i pokoju. Prosimy, aby ks. Biskup raczył dziś dokonać konsekracji ołtarza mszalnego, poświęcenia ołtarzy i polichromii naszego kościoła, prosimy również o modlitwę za nas i z nami, o Słowo Boże, a na koniec o pasterskie błogosławieństwo.