Powitanie przez Proboszcza

Umiłowany nasz Arcypasterzu!

W imieniu wszystkich zgromadzonych tu kapłanów Rodaków, w imieniu kapłanów którzy w tej parafii pracowali i pracują, w imieniu moich Drogich Parafian i w swoim imieniu witam Cię serdecznie Księże Biskupie w naszym pięknie odnowionym kościele, który jest naszym domem! Witam serdecznie w parafii pw. Św. Kazimierza w Radgoszczy.

Radość z Twojej obecności Księże Biskupie w naszej parafii jest tym większa, bo przypada w szacowną uroczystość jubileuszu 150-lecia konsekracji naszego kościoła parafialnego. Do tej uroczystości przygotowywaliśmy się przede wszystkim duchowo. Na początku Jubileuszu przed uroczystością odpustową ku czci św. Kazimierza uczestniczyliśmy pobożnie, licznie i gorliwie w misjach świętych. Ich owocem są coraz częstsze abstynenckie postanowienia, większa troska o trwałość małżeństw i rodzin w naszej parafii, gorliwszy udział w nabożeństwach parafialnych.

Jak Pan Bóg pozwoli, to Jubileusz naszej Parafii zakończymy renowacją misji świętych, ponowieniem dobrych postanowień i jeszcze większym zaangażowaniem w pogłębianie życia religijnego i moralnego.

Drogi Księże Biskupie

Twoje przybycie do naszej Parafii, to dla nas niezwykle ważna chwila, to wizyta Pasterza uosabiającego Najwyższego Kapłana, Jezusa Chrystusa, który przychodzi, aby umocnić braci i siostry w wierze i miłości.

Wielki to dla nas zaszczyt gościć tak rozmiłowanego w Trójcy św. i Bogurodzicy Pasterza Kościoła Tarnowskiego. Prosimy serdecznie, o złożenie za nas Chrystusowi ofiary Mszy św., byśmy w naszym codziennym dalszym życiu jeszcze goręcej miłowali Boga i naszych bliźnich.

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Please publish modules in offcanvas position.