Misjonarz z Kazachstanu

W niedzielę 30 września gościliśmy w naszej parafii ks. Łukasza Niemca pochodzącego z Tarnowa, z parafii pw. Miłosierdzia Bożego, w której przez wiele lat pracował jako wikariusz nasz Ks. Proboszcz. Ks. Łukasz od roku pracuje jako misjonarz w Kazachstanie. Musiał niespodziewanie wrócić do Polski, gdyż nowo promulgowane prawo państwowe w Kazachstanie stanowi, że każdy obcokrajowiec zwłaszcza misjonarz musi co pół roku ponawiać wizę pobytową w ich kraju. Wynika to z usztywnieniem tamtejszego prawa wyznaniowego i prawa do pracy. W wyniku komplikacji przymusowego powrotu do Polski, w celu załatwienia formalności, które udało się szczęśliwie pokonać z - rodziło się dobro, które zaowocowało pobytem ks. Łukasza w naszej parafii. Na wszystkich Mszach św. głosił słowo Boże przybliżając nam jego aktualność „Oby tak cały lud Pana prorokował, aby mu dał Pan swego ducha”. Opowiadał o trudnościach na jakie napotyka Ewangelizacja w Kazachstanie, którymi są najczęściej kulturowa i religijna kurtyna wobec chrześcijaństwa. Wraz z nami modlił się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, gdyż niestety nie mamy w żadnym Seminarium - żadnego alumna, a w nowicjacie żadnej siostry zakonnej...

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Please publish modules in offcanvas position.