Rok Wiary

Uroczystą Mszą św. koncelebrowaną przez wszystkich kapłanów naszej parafii we czwartek 11 października o godz. 17.00 rozpoczęliśmy Rok Wiary. Bez specjalnego wysiłku wszyscy zauważamy, że słabnie wiara w Boga. Stąd decyzja Ojca św. Benedykta XVI o konieczności odnowienia wiary wszystkich wierzących w Trójcę św. W krótkim słowie wprowadzającym Ks. Proboszcz przybliżył nam potrzebę stałego pogłębiania naszej wiary poprzez codzienną osobistą modlitwę, przyjmowanie sakramentów św., lekturę Katechizmu Kościoła Katolickiego. W specjalnej modlitwie modliliśmy się przed Najśw. Sakramentem o stały rozwój naszej osobistej wiary w Boga. Każda rodzina w parafii odebrała pamiątkowy obrazek. W niedzielę 14 października odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Wiary na wszystkich Mszach św. Uroczystości inaugurujące Rok Wiary zakończyły się - nadchodzi czas, by wszyscy Parafianie rozpoczęli osobistą pracę w dziele pogłębiania wiary.

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza Królewicza