Sakrament Bierzmowania

W środę 20 marca o godz. 15:30 młodzież z parafii pw. Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny, Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Radgoszczy – Krzywdzie i z parafii pw. Św. Kazimierza z Radgoszczy przyjęła sakrament bierzmowania. Do naszej parafii przybył JE ks. dr Andrzej Jeż Ordynariusz naszej tarnowskiej diecezji. Młodzież wraz ze świadkami, rodzicami pobożnie modliła się w kościele w oczekiwaniu na Dary Ducha Świętego modlitwą różańcową. W słowie Bożym podczas Mszy św. Ks. Biskup wezwał młodych do życia zgodnego z poznawaną wiarą, do ciągłego pogłębiania wiary i jej obrony gdy zachodzi taka potrzeba. Sakrament bierzmowania przyjęło 75 osób.

Oby otrzymane Dary Ducha Świętego i osobista z nimi współpraca prowadziły młodzież do pięknego i szczęśliwego życia. W czasie ostatnich 7 lat z powodu remontów naszego kościoła sakrament bierzmowania był udzielany na zmianę w trzech parafiach. Od tego roku wracamy do wcześniejszej tradycji - bierzmowanie będzie w naszej parafii.

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Please publish modules in offcanvas position.