Wakacje w naszej parafii

We wtorek 23 lipca pod opieką wikariusza ks. Rafała Żelaznego młodsi aktorzy biorący udział w Jasełkach odgrywanych w okresie Bożego Narodzenia w nagrodę za podjęty trud wyruszyli na wycieczkę do Ciężkowic. "Ciężki... wic" polegał na tym, że szczęśliwie wylądowali w... Krynicy. Zdobyli na piechotę (bez dopalaczy i tlenu z butli) Jaworzynę Krynicką, po czym odwiedzili Skamieniałe Miasteczko w Ciężkowicach. Pogoda i trasa udały się wyśmienicie i wszyscy jednogłośnie zadecydowali, że będą grać w kolejnych jasełkach. Miejmy nadzieję, że będą to jasełka w okresie świątecznym.

Aktorzy starsi są już niestety bez kondycji i dlatego spotkali się... na ognisku przy plebanii. Pieczona kiełbaska, kruche pyszne krówki i sympatyczne wrażenia po półmetku wakacji wypełniły to duszpasterskie wakacyjne spotkanie. Padły propozycje zagrania nowych przedstawień, a zwłaszcza udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Idźcie do Maryi – czeka na was!