Odnowiony ołtarz św. Franciszka z Asyżu

W bocznej kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele pojawił się przepiękny ołtarz św. Franciszka. Po dwóch latach pobytu w pracowni konserwatorskiej Marka Dańca w z Nowego Wiśnicza we wtorek zgodnie z wcześniejszym postanowieniem konserwatora zabytków został zamontowany odrestaurowany ołtarz św. Franciszka. Tum razem prace nie były szczególnie trudne, albowiem struktura konstrukcji drewnianej ołtarza była bardzo dobrze zachowana. Nie była potrzebna żadna ingerencja i wymiana jakichkolwiek części ołtarza. Jedynym poważnym problemem był niezwykle poważnie zniszczony obraz św. Franciszka (liczne rozdarcia płótna i przetarcia). Równie poważnie był zniszczony obraz Matki Bożej Wniebowziętej namalowany na papierze z początku XX wieku. Konserwację obrazu wykonała mgr Alina Kostka Bernady. Nie wiele parafii w naszej tarnowskiej diecezji ma ołtarz św. Franciszka z Asyżu, patrona obecnego papieża. Z tego też tytułu módlmy się często o wstawiennictwa św. Franciszka nad naszym Ojcem św.