Zaginął tornister z kościoła...

Nasza parafia uczestniczy w akcji pomocy dzieciom z niezamożnych rodzin z parafii „Tornister pełen uśmiechu”. Od Caritas Diecezji Tarnowskiej otrzymaliśmy 10 tornistrów, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni wakacji zapełnialiśmy szkolnymi przyborami oraz drobnymi ofiarami. Akcję przeprowadzały dzieci ze Szkolnego Koła Caritas. Ubrane w koszulki z logo Caritas, z sympatycznymi czapeczkami Caritasu oraz tornistrami w ręku zbierały dary serca. Zebrano w sumie prawie 50 sztuk różnych przyborów oraz blisko 300 zł. za które to pieniądze w hurtowni zakupione zostanie szkolne wyposażenie dla uczniów.

W ciągu tygodnia plecaki wystawione były na oknach w przedsionku kościoła. Niestety..., ale na szczęście jeden z plecaków zniknął z okna! Nie była to jednak kradzież. Jeden ze starszych parafian zabrał go i obficie wypełnił w sklepie, po czym dyskretnie oddał do kościoła.

W poniedziałek 1 września po Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego 12 dzieci otrzyma plecaki i pomaszeruje z nimi do szkoły.