Pożegnanie wikariusza ks. Rafała Żelaznego

W środę 21 sierpnia w naszym kościele na Mszy św. o godz. 19.00 miała miejsce wzruszająca uroczystość. Po trzech latach duszpasterskiej pracy w naszej parafii nasz Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż zgodnie z obowiązującymi w diecezji zasadami przeniósł naszego wikariusza ks. Rafała Żelaznego go do sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy. Ks. Rafała przyszedł do naszej parafii zaraz po święceniach. Pracowicie przepracował czas pobytu w naszej parafii. Przygotował do I Komunii św. trzy roczniki dzieci klas II, a do egzaminu z bierzmowania trzy roczniki uczniów klas II gimnazjalnych. Gorliwie opiekował się kandydatami do służby Bożej kandydatami i ministrantami. Pod jego kierunkiem po raz pierwszy od wielu lat w parafii Radgoszcz dzieci i młodzież przedstawiły piękne jasełka z okazji świąt Bożego Narodzenia. Młodzież pod jego opieką budowała w kościele Szopkę, Ciemnicę i Grób Pański.

Na modlitewne pożegnanie przybyli jego rodzice Izabela i Stanisław. Do kościoła bardzo licznie przybyli wszyscy, z którymi ks. Rafał bliżej współpracował. Modliliśmy się w jego intencji w czasie modlitwy różańcowej i Mszy św. której osobiście przewodniczył. W czasie okolicznościowej homilii ks. Proboszcz na kanwie fragmentu Ewangelii, w której Pana Jezus trzykrotnie pytał św. Piotra: „Piotra czy miłujesz mnie? Uświadamiał zebranym, że także każdy kapłan przez całe życie jest przez Chrystusa pytany: ks. Rafale, ks. Stanisławie czy miłujesz mnie? Odpowiedzią na Jego pytanie są nie tyle słowa, ale czyny. Codzienna posługa wiernym w konfesjonale, ofiara Mszy św., modlitwa brewiarzowa, katechizowanie i służenie swoim czasem, dobą radą, a także jeśli potrzeba to i upomnieniem właściwie dzień po dniu przez całe kapłańskie życie.

Po Mszy św. delegacje ministrantów i lektorów, dzieci i młodzieży szkolnej, młodzieży studiującej i pracującej, przedstawiciele Rady Parafialnej – w imieniu wszystkich parafian złożyli ks. Rafałowi podziękowania i upominki na pamiątkę pracy w Radgoszczy.

Ks. Proboszcz bukietem pięknych róż podziękował rodzicom ks. Rafała za trud nie tylko zrodzenia i wychowania syna, ale przede wszystkim za troskę i pielęgnowanie powołania kapłańskiego, którego byli pierwszymi ojcami duchownymi.

Ks. Rafale Bóg zapłać za wszelkie dobro jakie stało się naszym udziałem dzięki twojej pracy duszpasterskiej. Szczęść Boże i zapraszamy do Radgoszczy.

Please publish modules in offcanvas position.