Kolędnicy misyjni

Kolędnicy misyjni zaczęli w naszej parafii przygotowywać się do akcji pomocy dzieciom nie mówiącym i nie słyszącym w RCA i Kamerunie już na początku adwentu. Ks. Proboszcz postanowił, by od tego roku uczniowie gimnazjum, a zwłaszcza klas III byli odpowiedzialni za całość akcji. Po podziale na 6 osobowe grupy (było ich aż 17) i rozdaniu tekstów młodzież rozpoczęła naukę swoich ról i przygotowywanie strojów.

W uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 11.30 po specjalnym błogosławieństwie 205 kolędników wyruszyło do domów parafii. Odwiedzili ponad 550 rodzin, zebrali na misje 3400 zł.

W nagrodę za poświęcenie na rzecz misji nasi Kolędnicy Misyjni uczestniczyli w Dębicy w kościele pw. Matki Boskiej Anielskiej przepięknym zlocie Kolędników Misyjnych z całej diecezji. Najpierw był koncert ewangelizacyjny pod kierunkiem wodzirejów, spotkanie z misjonarzem, Msza św. z kazaniem biskupa ordynariusza A. Jeża. Specjalną nagrodą od Ks. Proboszcza był odpoczynek na lodowisku.