Rekolekcje parafialne

W dniach od 23 lutego do 26 lutego w naszej parafii odbywały się rekolekcje. Zgodnie z wieloletnią tradycją parafianie uczestniczą w nich przygotowując się do głównego odpustu parafialnego ku czci św. Kazimierza 4 marca. Zazwyczaj wypadają one w okresie Wielkiego Postu. Ponieważ w tym roku Wielkanoc wypada pod koniec kwietnia, Wielki Post rozpoczął się późno i dlatego tym samym rekolekcje przed odpustem przygotowały nas także do dobrego przeżycia Wielkiego Postu.

Nauki rekolekcyjne głosił proboszcz parafii Jurków koło Limanowej ks. dr Tadeusz Piwowarski, krewny byłego proboszcza naszej parafii ks. kanonika Ignacego Piwowarskiego. Jest niezwykle doświadczonym duszpasterzem. Od samego początku uczestniczy w Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Bardzo aktywnie troszczy o młodzież w parafii i w diecezji. Właśnie z powodu swojego zaangażowania i poświęcenia został w 2013 r. wybrany proboszczem województwa małopolskiego.

W naukach rekolekcyjnych ukazywał nam piękno życia opartego na Ewangelii i nauczaniu Kościoła Katolickiego. Ukazując pozytywne przykłady wielu gorliwych, młodych i dorosłych chrześcijan mobilizował do naśladowania błogosławionych i świętych Kościoła.

W czasie odpustu parafialnego, któremu przewodniczył proboszcz parafii Nieczajna Górna ks. kanonik Stanisław Bieleń, modliliśmy się, aby ziarno słowa Bożego, rzucane na glebę naszych serc i umysłów, owocowało w dobrych postanowieniach, w najtrudniejszej życiowym zadaniu jakim jest praca nad naszym charakterem.

Please publish modules in offcanvas position.