Stypendium abp Jerzego Ablewicza

Najlepszym pomnikiem będącym pamiątką po wyjątkowo prawych i szlachetnych osobach, zasłużonych dla Ojczyzny i Kościoła nie są betonowe, mosiężne, czy spiżowe popiersia i rzeźby, ale fundacje wspierające dobre dzieła. Wielce zasłużony dla naszej tarnowskiej diecezji abp Jerzy Ablewicz jest patronem dzieła, które wspiera uzdolnioną młodzież szkół średnich z niezamożnych rodzin. Dzieło to stanowią stypendia pieniężne. Ofiary na stypendia pochodzą ze składek zbieranych podczas Mszy św. w czasie których młodzież przyjmuje sakramentu bierzmowania oraz od prywatnych sponsorów, którymi najczęściej są kapłani. Dzięki otrzymanym stypendiom młodzież może dokonać zakupu niezbędnych pomocy naukowych, służących zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru.

W bazylice katedralnej w Tarnowie, 14 marca na Mszy św. o godz. 12.00 czworo uczniów z naszej parafii ze szkół średnich za wzorową naukę i zachowanie otrzymało stypendium abp Jerzego Ablewicza w wysokości 1000 zł. dla każdej osoby.

Bliższe informacje na temat warunków uzyskania stypendium można znaleźć na stronie internetowej diecezji tarnowskiej.