Wsparcie dla rodzin w parafii

Polskie rodziny potrzebują wsparcia. Wysokie bezrobocie, zagraniczne i krajowe migracje za pracą, demoralizacja gender zakrojona na szeroką skalę szczególnie w mediach elektronicznych itp. „sukcesy rządzących” uderzają w rodziny. Perfidne okłamywanie rodziców, hipokryzja polityczna, zwodzenie z pomocą przez obecne rządzących Polską sięgają zenitu. Niezwykle trudną sytuację mają rodziny, w których są niepełnosprawne dzieci. Państwo Polskie nie dość, że nie wystarczająco wspiera takie rodziny, to na dodatek jeszcze okłada je np. podatkiem VAT od urządzeń rehabilitacyjnych, zabiera skromne zapomogi. Kościół katolicki oprócz opieki duchowej stara się także materialnie, na miarę swoich skromnych środków wspierać rodziny. Dzięki staraniom Ks. Proboszcza dwie rodziny z naszej parafii w których są niepełnosprawne dzieci otrzymało od fundacji Eco Textil z siedzibą w Tarnowcu trzy kołowe rowery rehabilitacyjne. Ich wartość to prawie 2000 zł. Będą służyć bezpiecznemu i zdrowemu odpoczynkowi tym rodzinom.