Nowy kapłan w parafii?

Od I niedzieli Wielkiego Postu w naszej parafii pracuje w duszpasterstwie nowy duchowny. Jest nim diakon Grzegorz Brach pochodzący z parafii Staszkówka koło Ciężkowic. Studiował teologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, które ukończył obroną pracy magisterskiej na temat „Bóg, Jezus Chrystus i Kościół w apologii chrześcijaństwa „Vittorio Messoriego. Obecnie odbywa praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskim, które jak Pan Bóg pozwoli przyjmie 31 maja br. w tarnowskiej katedrze. W ramach praktyki głosi homilie, odprawia nowenny do MB Nieustającej Pomocy, przewodniczy liturgii pogrzebowej, a zwłaszcza katechizuje dzieci i młodzież. Otoczmy diakona naszymi modlitwami, aby dobrze przygotował się do kapłaństwa.