Owoce wielkopostnej jałmużny

Na początku Wielkiego Postu 50 dzieci z naszej parafii otrzymało od parafialnej Caritas skarbonki na jałmużnę. Na katechezie i w czasie homilii zachęcane były do zbierania jałmużny jako pomoc dla chorych dzieci w parafii. W Wielki Piątek 31 dzieci złożyło skarbonki na ołtarzu jak dar serca dla Pana Jezusa. Po zważeniu skarbonek okazało się, że było prawie... 4 kg złotych, malutkich monet.

W tym samym czasie dorośli nabyli 100 sztuk paschalików. Wszystkie ofiary jakie dzieci zebrały do skarbonek w Wielkim Poście, dochód ze sprzedaży paschalików (tj. 1, 5 zł. od każdej świeczki), oraz prywatny dar od pewnej osoby w sumie 750 zł zostały przekazane na pomoc dla naszego dzielnego parafianina Faustynka, który walczy z chorobą nowotworową.

Bóg zapłać wszystkim dzieciom za ofiary w skarbonkach i tym którzy nabyli paschaliki.