Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. prałata Józefa Frąca

W niedzielę 20 lipca 2014 r. w parafii jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich obchodził nasz rodak ks. prałat Józef Frąc. Urodził się i wychowywał w Narożnikach. Po zdaniu egzaminu maturalnego wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Tam w roku 1964 został wyświęcony przez abp Bolesława Kominka na kapłana. Był proboszczem w parafii Kudowa Zdrój i Sobieszowa koło Jeleniej Góry. Po osiągnięciu wieku emerytalnego został mianowany kapelanem sióstr zakonnych w Szklarskiej Porębie.

Msze św. jubileuszowe odprawił w Narożnikach i w kościele parafialnym o godz. 10.00. Wygłosił słowo Boże, w którym przypomniał swoje kapłańskie posługiwanie Bogu i Kościołowi. Parafianie składając mu życzenia podziękowali za liczne fundacje jakie przekazał parafii. W kaplicy w Narożnikach ufundował w prezbiterium figurę Matki Bożej Wambierzyckiej, oraz figurę Dobrego Pasterza przed kaplicą oraz dzwon. W kościele parafialnym wraz z ks. Sylwestrem Irlą i ks. Stanisławem Pikulem ufundowali największy dzwon „Jezus, Maryja, Józef”.

Dostojnemu Jubilatowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia i życzliwości ludzi po najdalsze lata życia. Szczęść Boże.