Życzenia Narożnik dla Jubilata

Dostojny księże Jubilacie !

Z wielką radością uczestniczyliśmy w Eucharystii , sprawowanej pod Twoim przewodnictwem. Cieszymy się, że jesteś pośród nas. Wraz z Tobą wielbimy Boga za dar Twojego kapłaństwa. Jesteśmy dumni, że nasza wioska została tak przez niego wyróżniona.

Tu, w Narożnikach wszystko się zaczęło... Ponad pół wieku temu usłyszałeś, Księże Józefie, ciche pukanie do Twojego młodzieńczego serca. Nie zawahałeś się. Poszedłeś za głosem powołania. Najstarsi mieszkańcy wsi wspominają, ile wysiłku kosztowało cię zdobycie wykształcenia. Musiałeś wstawać jeszcze przed wschodem słońca, by pieszo wędrować na przystanek do Dąbrowy. Wszystkie trudy i niewygody znosiłeś w pokorze. Nie skarżyłeś się, nie narzekałeś. Nie opuszczała Cię pogoda ducha. Nie miałeś żadnych wymagań. Wystarczyła Ci jedynie uboga sutanna.

A kiedy zdobyłeś święcenia kapłańskie, los rzucił Cię w odległe strony. Tam gorliwie oddałeś się duszpasterskiej pracy, dochodząc do godności prałata. Jednak - ilekroć nadarzała się okazja - z wdzięcznością nawiedzałeś swe rodzinne strony. Nie zapomniałeś o środowisku, w którym się wychowałeś. Interesowałeś się naszymi problemami, wspierałeś nas duchowo i wspomagałeś materialnie. Kiedy z trudem wznosiliśmy naszą kaplicę, Ty przyszedłeś nam z pomocą i ufundowałeś dzwon. Z wysokości wieży jego głos rozbrzmiewa na całą okolicę, wzywając nad do wspólnej modlitwy. Później, z Twojej inicjatywy i dzięki Twojej fundacji, przed wejściem do kaplicy ustawiono figurę zwycięskiego Chrystusa z krzyżem. Dziękujemy Ci za to. Pamiętamy również o tym, że cudowna złocona figurka Matki Bożej Wambierzyckiej, która znajduje się w prezbiterium nad wejściem do zakrystii, to także dar od Ciebie.

Czcigodny Księże Prałacie !

W Imieniu całej społeczności Narożnik i okolicznych wiosek składamy Ci wyrazy głębokiego szacunku. Pragniemy Ci podziękować za Twe hojne wielkie serce. Z okazji złotego Jubileuszu Twojego Kapłaństwa życzymy Ci Obfitości wszelakich łask. Niech Jezus Chrystus uświęca Twoje życie, abyś jeszcze długie lata mógł służyć Kościołowi. Niech Maryja, Matka wszystkich kapłanów przytuli Cię mocno do serca i wyprasza u Swego Syna łaskę zdrowia i sił potrzebnych do dalszej pracy.

Wdzięczni za życzliwość i doznane dobro z serca życzymy Ci „Szczęść Boże” Obiecujemy na co dzień wspierać Cię naszymi modlitwami. Bóg zapłać!