Życzenia dla Jubilata od Parafii

Dostojny Księże Prałacie, Drogi Nasz Rodaku!

W 50 rocznicę Twoich święceń kapłańskich jako wspólnota parafialna gromadzimy się na Eucharystii, aby razem z Tobą podziękować Bogu za dar pięknego Twojego posłannictwa.

Pan Jezus powiedział: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”. Ty wziąłeś sobie szczególnie do serca te słowa. Opuściłeś swój dom rodzinny, zostawiłeś swoją parafię, aby spełnić zamiary Chrystusa i zostać kapłanem. To świadectwo żywej wiary parafian, najbliższych, a szczególnie matki i kapłanów pracujących w naszej parafii rozpaliło w Tobie iskierkę powołania. Wierny swemu powołaniu obchodzisz dzisiaj piękny złoty jubileusz. Jubileusz to dziękczynienie Panu Bogu za dar jaki z Jego woli i łaskawości otrzymałeś. Razem z Tobą dziękujemy Chrystusowi za lata pełne radości, trudu, doświadczeń i zmagań z chorobą, a to wszystko w służbie Panu Bogu i ludziom. Tylko sam Bóg wie, ile przez ten czas wyświadczyłeś dobroci ludziom spotkanym na swojej kapłańskiej drodze.

W imieniu wszystkich parafian Radgoszczy przyjmij Czcigodny Księże Jubilacie nasze szczere i serdeczne życzenia. Niech na tej pięknej drodze apostolstwa obdarza Cię Swoim błogosławieństwem: Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus, Duch Święty zsyła Ci potrzebne łaski i nieustającą opieką otacza Matka Najświętsza, a święty Józef Twój patron wyprasza wszystko co jest Ci potrzebne na każdy dzień życia. Niech sprawi, by były piękne dalsze Twoje lata kapłańskiego posługiwania oraz byś doczekał w zdrowiu kolejnych jubileuszy. Niech Cię otacza szacunek i życzliwość ludzi, a każdy dzień dostarcza radości i satysfakcji z realizowania Bożego planu.

Szczęść Boże