Uroczystość nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego

W poniedziałek 20 października 2014 r. parafia Radgoszcz dostąpiła wielkiej Bożej łaski. Do naszej parafii przybył obraz Jezu ufam Tobie.

Zgromadziliśmy się w kościele o godz. 16.15 na modlitwę różańcową, po czym wyszliśmy przed kościół, aby powitać Obraz Jezusa Miłosiernego. O godz. 16.50 w asyście wozów bojowych OSP w Radgoszczy, pod bramę główną kościoła podjechał samochód kaplica. Przedstawiciele młodzieży otrzymali z rąk kustosza Kaplicy ks. Adama Sroki relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny, które ucałowali ks. bp Stanisław Salaterski i ks. proboszcz. Następnie obaj podeszli do Obrazu, uklęknęli i ucałowali wizerunek Pana Jezusa.

Po powitaniu przez celebransów, obraz Jezusa Miłosiernego wzięło do rąk 6 mężczyzn i ze śpiewem na ustach licznie zebranych parafian wnieśli do prezbiterium. Oddano cześć Jezusowi Chrystusowi poprzez okadzenie obrazu, następnie ks. proboszcz powierzył całą parafię Bożemu Miłosierdziu.

Mszy św. na powitanie obrazu przewodniczył ks. bp Stanisław Salaterski w asyście kapłanów rodaków i księży kondekanalnych. W homilii biskup zachęcał do wpatrywania się w oczy Jezusowi, cichej z Nim rozmowy, trwania przy Chrystusie nie tylko w czasie 24 godzinnego Nawiedzenia, ale przez całe życie. Po zakończeniu Eucharystii wierni uczestniczyli w adoracji relikwii poprzez ucałowanie.

Aby wszyscy parafianie mogli spotkać się z Jezusem w Eucharystii były odprawiane Msze św. dla poszczególnych stanów. O godz. 21.00 sprawowana była Eucharystia dla małżonków i ich rodzin. Przewodniczył jej i słowo Boże wygłosił rodak proboszcz z Otfinowa ks. Tadeusz Rzeźnik. Zachęcał w nim do pełnego zaangażowania się ciałem i duszą w każdej Eucharystii. O godz. 24.00 Mszę św. miała młodzież. Przewodniczył jej rodak ks. Włodzimierz Chwałek. Zachęcał by młodzież była posłuszna przede wszystkim Panu Bogu, a także rodzicom.

We wtorek o godz. 6.30 odprawiana była Msza św., dla tych którzy nie mogli być na pożegnaniu obrazu. O godz. 8.00 we Mszy św. uczestniczyli gimnazjaliści, a o godz. 9.40 podstawówka. Obu Eucharystiom przewodniczył były wikariusz ks. Rafał Żelazny. Zachęcał chłopców i dziewczęta do zaufania Panu Jezusowi, częstej z Nim rozmowy.

O godz. 14.00 przybyli, by spotkać się z Jezusem chorzy. Nabożeństwu przewodniczył rodak o. Krzysztof Juzba. Najpierw przed Najśw. Sakramentem odmawiano modlitwę różańcową oraz odmówiono akt oddania całej parafii Bożemu Miłosierdziu.

Przez całą dobę trwało czuwanie przy Obrazie Jezusa Miłosiernego wg wyznaczonego programu. Bardzo wielu Parafian gorliwie brało udział w modlitwie. Prowadzący adoracje zadbali, by były chwile ciszy na prywatną modlitwę. W czasie każdej adoracji dla poszczególnych części parafii odmawiano Koronkę do Bożego Miłosierdzia i akt oddania Jezusowi Miłosiernemu.

Uroczyste pożegnanie Obrazu rozpoczęło się we wtorek o godz. 15.30 Mszą św., której przewodniczył ks. Proboszcz. W homilii po raz kolejny przypomniał że Bóg jest nieskończenie miłosierny i dlatego wszyscy bez względu na wiek i status społeczny, jako dzieci Boże powinniśmy dzień po dniu pełnić uczynki miłosierdzia co do duszy i co do ciała, aby zasługiwać sobie na Boże miłosierdzie. Obraz Jezusa Miłosiernego ze łzami w oczach pożegnaliśmy o godz. 16.45, który udała się do parafii w Nieczajnej.

W czasie Nawiedzenia na wszystkich Mszach św. zbierane były ofiary na dar ołtarza, którym będzie wykonanie ołtarza w kaplicy w Narożnikach. Zakupiono także malowane na płótnie obrazy św. Faustyny i św. Jana Pawła II, które na stałe zostaną umieszczone przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania, przeprowadzenia i gorliwego przeżycia uroczystości Nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii.

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Please publish modules in offcanvas position.