Kaplica w Narożnikach pięknie odnowiona

Kaplica pw. Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Narożnikach służy parafianom południowo wschodniej części naszej parafii. W każdą niedzielę, w I piątki oraz w adwencie i Wielkim Poście są odprawiane Msze św. i inne nabożeństwa. Jej wnętrze po założeniu nowej instalacji nagłaśniającej, a zwłaszcza po zainstalowaniu ogrzewania gazowego nadmuchowego wymagało odświeżenia. W poniedziałek 1 grudnia firma remontowo budowlana naszego parafianina Sławomira Podoska przy ofiarnej pomocy parafian postawiła rusztowanie, następnie przystąpiono do czyszczenia ścian (były pomalowane wapnem), uzupełniono szpachlą pęknięcia i odbicia po czym zagruntowano całą powierzchnię i pomalowano. W tym samym czasie przystąpiono do pracochłonnego malowania kasetonów w suficie. Złotolem pokryto paski a dla odcięcia kolorów i płaszczyzn wymalowano paski w kolorze czerwonym i zielonym. W sumie wymalowano blisko 2 000 m pasków. Prace te wykonywali nie tylko mieszkańcy Narożnik, ale zaproszeni przez proboszcza wolontariusze z parafii.

Prace zostały solidnie wykonane za co serdecznie dziękujemy firmie S. Podoska, wolontariuszom, mieszkańcom Narożnik a w szczególności Krzysztofowi Giży, Jackowi Wolakowi i Marzenie Surgot. Bóg zapłać.

Kaplica jest już przygotowana na przybycie nowego, dębowego ołtarza z obrazem św. Najświętszej Rodziny.

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Please publish modules in offcanvas position.