Nowy ołtarz w kaplicy w Narożnikach

Kaplica w Narożnikach istniejąca od blisko 30 lat nie posiadała dotąd ołtarza. Na ścianie głównej umiejscowione było tabernakulum z Najświętszym Sakramentem, a nad nim zawieszony był obraz Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Ponieważ ukończone zostały wszystkie niezbędne prace przy kościele i kaplicy zrodziła się myśl, aby zbudować nastawę ołtarzową dla obrazu.

Z kilku projektów mieszkańcy Narożnik wybrali jeden, który po zaakceptowaniu przez Kurię Biskupią w Tarnowie, został skierowany do wykonania w pracowni artystycznej Zygmunta Widełki. Został wykonany z dębu ofiarowanego przez parafian na ławki w kościele. Jest subtelnie złocony.

W sobotę 27 grudnia 2014 został zamontowany w kaplicy. Uroczyście zostanie poświęcony w czasie wizytacji biskupiej, która czeka naszą parafię w tym roku. Koszt ołtarza to cena 23 500 zł. W czasie nawiedzenia obrazu Jezu ufam Tobie były zbierane ofiary na jego powstanie. Na 8 mszach św. zebrano 1951 zł., 19 $ i 37 E (jedna składka została przeznaczona na sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach). Na jego wykonanie parafia nie otrzymała żadnych dotacji.