Odpust Parafialny ku czci św. Kazimierza

W niedzielę 8 marca parafia przeżywał odpust ku czci św. Kazimierza, patrona naszej parafii. Do tej uroczystości przygotowywaliśmy się poprzez rekolekcje wielkopostne, które głosił ks. prałat Andrzej Rams kustosz sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. W rekolekcjach wzięło udział bardzo wielu parafian. Przed każdą nauka w celu ożywienia kultu św. Kazimierza odmawialiśmy litanię ku jego czci.

Sumę odpustową celebrował ks. prałat Stanisław Gawęda, który w uroczystość Trzech Króli przeżywał 65 rocznicę święceń kapłańskich. Na uroczystość zostali zaproszeni najbliżsi żyjący przyjaciele dostojnego jubilata - ks. prałat Adam Nowak, Kanonik Gremialny Tarnowskiej Kapituły Katedralnej oraz ks. prałat Piotr Gajda Kapelan Jego Świątobliwości. Słowo Boże wygłosił nasz rodak ks. prałat dr hab. Robert Biel.

Po każdej Mszy św. odmawialiśmy Litanię do św. Kazimierza i oddawaliśmy cześć naszemu patronowi przez ucałowanie relikwii. Na prymarii Ks. Proboszcz poświęcił nowy relikwiarz św. Kazimierza ufundowany przez młodego parafianina, z wdzięczności za Boże błogosławieństwo w pracy za granicą.