Diakon Jakub Kuchta na praktyce duszpasterskiej

Już od kilku lat nasza parafia co roku gości na praktyce duszpasterskiej diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Od I niedzieli Wielkiego Postu w naszej parafii pracuje w duszpasterstwie diakon Jakub Kuchta pochodzący z parafii pw. św. Jakuba z Brzeska. Ukończył studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, obroną pracy magisterskiej na temat „Kult świętego Jakuba Apostoła. Tradycja i współczesność”, napisanej pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Janusza Królikowskiego.

Obecnie odbywa praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskim, które jak Pan Bóg pozwoli przyjmie 30 maja br. w tarnowskiej katedrze. W ramach praktyki wygłosił już homilię pogrzebową, kazania na mszach św. w IV niedzielę Wielkiego Postu, katechizuje dzieci i młodzież, pracuje w kancelarii parafialnej.

Otoczmy diakona Jakuba naszymi modlitwami, aby dobrze przygotował się do kapłaństwa.

Please publish modules in offcanvas position.