Nowe ławki w kościele

W styczniu zamontowanych zostało 10 dębowych ławek w kaplicach bocznych przy ołtarzach Niepokalanego Serca NMP i Najśw. Serca Pana Jezusa. Podobnie jak ławki w nawie głównej mają zdobione boki, z poduszkami pod kolana i podnoszone klęczniki. Z okazji uroczystości odpustowej zostało wykonanych kolejnych 17 dębowych ławek. Trzy dla ministrantów w prezbiterium i 14 w babieńcu. W sumie wykonano w ostatnim roku 150 metrów bieżących ławek w prezbiterium, pod ścianami kościoła, w kaplicach bocznych i w babieńcu. W ten sposób zakończono wykonywanie wszystkich ławek w kościele. Kościół posiada obecnie 520 miejsc siedzących. Inwestycja ta, choć materiał był ofiarowany przez parafian, pociągnęła za sobą spore wydatki. Wykonane ławki, to połowa ławek wykonanych w nawie głównej za wykonanie których zapłacono ponad 90 000 zł. Z niedzielnych składek nie jest możliwe pokrycie należności za wykonane ławki. Dlatego w III niedzielę marca parafianie składali do podpisanych kopert (z adresem) dobrowolne ofiary na pokrycie długów za ławki w kościele parafialnym oraz nastawę ołtarzową w Narożnikach. Ofiary złożyło w marcu i kwietniu około 55% parafian. Kościół posiada już zatem komplet ławek.