I Komunia św.

W niedzielę 3 maja o godz. 11.30 grupa 44 dzieci z klas II (w tym jedno z Włoch) przygotowywanych przez proboszcza ks. Marka Łabuza przystąpiło do I Komunii św. W sobotę od godz. 15.00 po raz pierwszy w życiu spotkały się z Jezusem Miłosiernym w sakramencie pokuty i pojednania. W niedzielę dopisała pogoda. Dzięki dobrej współpracy rodziców z katechetą, dzieci w skupieniu i rozmodleniu nie tylko w dniu I Komunii św., ale także w Białym Tygodniu były blisko Jezusa. Oby piękne przeżycia owocowały w nich przez całe życie. Rodzice Dzieci I Komunijnych złożyli jako dar ołtarza 3500 zł. Zakupiono 2 welony do Ewangeliarza, welon na kielich w tabernakulum, oraz 2 ręcznie rzeźbione świece ołtarzowe. Pozostała kwota 3100 zł została przeznaczona na wykonanie nowego konfesjonału do kościoła.

Na tradycyjną pielgrzymkę dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem wybrały się do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Świętokrzyskiej w Kałkowie - Godowie. Uczestniczyły we Mszy św. w strojach I komunijnych, prowadziły Drogę Krzyżową w plenerze. Na koniec był grill i pyszna kiełbaska. Pielgrzymka jeszcze bardziej umocniła duchowość eucharystyczną i maryjną dzieci i ich najbliższych.