Podsumowanie wizytacji kanonicznej

Parafia przeżywała wizytację kanoniczną 13 i 14 czerwca. Przeprowadził ją ks. bp Stanisław Salaterski.

W sobotę, na rozpoczęcie wizytacji miało miejsce nabożeństwo dla chorych. Po modlitwie do Najśw. Serca Pana Jezusa ks. Biskup przemówił. Podziękował chorym za modlitewną obecność w kościele, modlitwę w domach oraz za cierpliwe i pogodne niesienie krzyża samotności, choroby i cierpienia. Prosił chorych, by szli śladami Jezusa cierpiącego, do ofiarowywania swojego cierpienia i modlitwy w intencjach Kościoła, a szczególnie modlitw o powołania kapłańskie. Po nabożeństwie miały miejsca spotkania z grupami apostolskimi działającymi w parafii.

O godz. 18.00 odbyło się oficjalne powitanie ks. biskupa u drzwi kościoła, modlitwa w jego intencji oraz prezentacja parafii dokonana przez proboszcza parafii ks. dra Marka Łabuza.

Po sprawozdaniu rozpoczęła się Msza św. w czasie której sakrament bierzmowania przyjęło 53 osoby z parafii Krzywda i św. Kazimierza. Słowo powitania w imieniu parafian oraz młodzieży bierzmowanej wygłosił Kazimierz Marnik.

W niedzielę ks. Biskup głosił kazania na wszystkich Mszach św. dopołudniowych. W Narożnikach dokonał poświęcenia nastawy ołtarzowej oraz odnowionego wnętrza kaplicy. Spotkał się z członkami Róż Żywego Różańca, chórkiem parafialnym, dziećmi I komunijnymi. Dzieci spotkała niespodzianka – ks. Biskup zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia, które można zobaczyć na stronie internetowej parafii.

Na mszy św. o godz. 11.30 ks. Biskupa uroczyście pożegnali przedstawiciele parafii Magdalena Szwajkosz oraz ks. proboszcz. W kancelarii podpisał wszystkie księgi i po obiedzie zakończył wizytację. Dekret powizytacyjny zostanie ogłoszony po zakończeniu wizytacji w całym dekanacie.