Życzenia i świąteczne zamyślenia

Kontynuując nasze świąteczne zamyślenia nad tajemnicą Boskiego wcielenia chciałbym Was wszystkich Drodzy Bracia i Siostry zaprosić do refleksji na kilkoma strofami poezji Księdza Jana Twardowskiego:

Wszechświat go nie ogarnie a zmieścił się w żłobie. Wszechmogący a nie wszystko może skoro cierpliwie sam prosi o Miłość, bliski a taki jakby Go nie było, poważny bo tak mądry że cieszyć się umie. Dziękuje ci Jezu że jesteś za to, że nie mieścisz się w naszej głowie, która jest za logiczna, za to, że nie sposób Cię ogarnąć sercem, które jest za nerwowe, za to, że jesteś tak bliski i daleki, że we wszystkim inny, za to, że jesteś już odnaleziony i nie odnaleziony jeszcze. Dziękuje że w tajemnicy Betlejem milczysz. Tylko my - oczytani analfabeci chlapiemy językiem.

TO DLA NAS WSZYSTKICH NARODZIŁ SIĘ ZBAWICIEL. TO DLA NAS WSZYSTKICH, KIMKOLWIEK JESTEŚMY ŚWIECI GWIAZADA BETLEJEMSKA.

Przyjmijmy Jezusa do naszych domów i do naszych serc.

Niech On oświeca wszystkie mroki naszego życia i nas prowadzi.

Oto nasze życzenia na tegoroczne Święta.

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza Królewicza