Maj 24, 2020

Kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania, którzy zostali ochrzczeni poza naszą parafią mają obowiązek do piątku złożyć osobiście u ks. Wikariusza lub do skrzynki na listy na wikarówce metrykę chrztu św. Może być to metryka stara lub inny dokument kościelne stwierdzający przyjęcie chrztu św. np. kancelaryjne świadectwo chrztu św.

Dokument ten należało złożyć do końca października…

Maj 18, 2020

Zmarł śp. Stanisław Bania

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana we wtorek 19 maja o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 11.30. Pogrzeb na cmentarzu o godz. 13.00. Wszyscy uczestnicy pogrzebu zobowiązani są do zachowania przepisów bezpieczeństwa związanych z epidemią.

Maj 11, 2020

Zmarła śp. Irena Seternus

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana we wtorek 12 maja o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 11.30. Pogrzeb na cmentarzu o godz. 13.00. Wszyscy uczestnicy pogrzebu zobowiązani są do zachowania przepisów bezpieczeństwa związanych z epidemią.

Maj 08, 2020

Zmarła śp. Adela Gondek

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w sobotę 9 maja o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 12.30. Pogrzeb na cmentarzu o godz. 14.00. Wszyscy uczestnicy pogrzebu zobowiązani są do zachowania przepisów bezpieczeństwa związanych z epidemią.

Maj 02, 2020

Zmarła śp. Eugenia Gondek

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w poniedziałek 4 maja o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 13.30. Pogrzeb na cmentarzu o godz. 15.00. Wszyscy uczestnicy pogrzebu zobowiązani są do zachowania przepisów bezpieczeństwa związanych z epidemią.

Kwi 29, 2020

Zmarł śp. Marian Biel

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w piątek 1 maja o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. We Mszy św. może wziąć udział 25 osób.

Po Mszy św. uczestnicy prywatnie przechodzą lub podjeżdżają na cmentarz. Stacja przy grobie o godz. 15.00. Na cmentarzu może wziąć udział 50 osób.

Kwi 21, 2020

Napisane przez Redakcja

Komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie w sprawie Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w diecezji tarnowskiej w 2020r. - AKTUALIZACJA fot. ks.Marian Kostrzewa

1. W obecnej sytuacji epidemii w Polsce placówki edukacyjne pozostają zamknięte dla uczniów do odwołania. Na czas obowiązywania tych obostrzeń nie będą organizowane żadne spotkania formacyjne oraz uroczystości związane z przystępowaniem dzieci po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii świętej. Niezależnie od decyzji o ewentualnym odwołaniu stanu epidemii oraz otwarciu szkół, uroczystości pierwszokomunijne w kwietniu i maju nie będą organizowane.

2. Uwzględniając fakt, że w najbliższym czasie nie należy spodziewać się jednoznacznych informacji co do trwania stanu epidemii, należy uroczystości pierwszokomunijne planować w miesiącach powakacyjnych (począwszy od września 2020) z zagwarantowaniem minimum trzytygodniowego czasu, poprzedzającego uroczystość i przeznaczonego na duchową oraz liturgiczną formację przy parafii dla dzieci i ich rodzin.

3. Możliwość organizacji uroczystości pierwszokomunijnych w czerwcu (oraz miesiącach wakacyjnych):
– Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany, uroczystości pierwszokomunijne nie będą organizowane;
– Jeżeli stan epidemii zostanie odwołany a dzieci powrócą do szkół, decyzja o organizacji uroczystości pierwszokomunijnych w czerwcu (lub miesiącach wakacyjnych) będzie uzależniona od woli rodziców w porozumieniu z proboszczem parafii. W takim przypadku należy zachować wszelkie środki ostrożności.

4. Katecheci, korzystając z możliwości katechezy zdalnej i kontaktu przy pomocy dostępnych środków komunikacji internetowej z dziećmi, które przygotowują się w tym roku do Pierwszej Komunii świętej, powinni podjąć z nimi temat przesunięcia terminu tej uroczystości, aby przyjęły to ze zrozumieniem. Czas przeznaczony na katechezę zdalną można wykorzystać m.in. na opracowanie scenariusza liturgii uroczystości pierwszokomunijnych, aby nie mnożyć tzw. prób tuż przed uroczystością a w ich miejscu odbyły się przede wszystkim spotkania formacyjne i przygotowanie bezpośrednie.

5. W związku z tymczasowym zawieszeniem w parafiach wszelkich spotkań formacyjnych oraz ograniczonym kontaktem z katechetami, prosimy rodziców, aby podjęli z dziećmi indywidualną katechezę domową w oparciu o materiał wskazany przez katechetę lub proboszcza.

6. Decyzje rodziców o przystąpieniu ich dzieci do Pierwszej Komunii Świętej poprzedzonej przystąpieniem do sakramentalnej spowiedzi świętej powinny być w każdym przypadku dyktowane dobrem dzieci oraz powagą sakramentów świętych, stąd usilnie prosimy, aby nie warunkować udziału w uroczystościach innymi względami (np. rezerwacją lokali itp.)

Ks. Tomasz Lelito – dyrektor Wydziału Katechetycznego kurii diecezjalnej w Tarnowie