Klasa 1 Katecheza nr 52

Temat: Serce, które zawsze kocha

Odpowiedz w zeszycie na pytanie:

- Czy Można zobaczyć, czy człowiek ma dobre serce?

- W jaki sposób ?

Kiedy człowiek robi dobre rzeczy, mówimy, że ma dobre serce.

Patrząc na życie Pana Jezusa, możemy także zobaczyć Jego Serce. Przeczytajcie wraz z rodzicami następujący fragment Ewangelii.

Dzień począł się chylić ku wieczorowi. Wtedy przystąpiło do Niego Dwunastu mówiąc: «Od- praw tłum; niech idą do okolicznych wsi i zagród, gdzie znajdą schronienie i żywność, bo jesteśmy tu na pustkowiu». Lecz On rzekł do nich: «Wy dajcie im jeść!». Oni odpowiedzieli: «Mamy tylko pięć chlebów i dwie ryby; chyba że pójdziemy i nakupimy żywności dla wszystkich tych ludzi». Było bowiem około pięciu tysięcy mężczyzn. Wtedy rzekł do swych uczniów: «Każcie im rozsiąść się gromadami mniej więcej po pięćdziesięciu!». Uczynili tak i rozmieścili wszystkich. A On wziął te pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo i odmówiwszy nad nimi błogosławieństwo, połamał i dawał uczniom, by podawali ludowi. Jedli i nasycili się wszyscy, i zebrano jeszcze dwanaście ko­szów ułomków, które im zostały.”

Teraz uzupełnij w katechizmie pytanie „ jakie jest moje serce - daj odpowiedź.

W Sercu Jezusa każdy człowiek ma swój dom. Pan Jezus kocha wszystkich tak samo i chce, aby każdy człowiek z Nim się spotkał. On pomaga nam w życiu, abyśmy mogli tak jak On czynić dobro, mieć dobre serce.

Jezus jest naszym najlepszym Przyjacielem. Kiedy się z Nim często spotykamy i rozmawiamy, stajemy się do Niego podobni. Nasze serce jest coraz bardziej podobne do Jego Serca.

Zadanie:

Odmów dziś litanię do Serca Pana Jezusa.

Please publish modules in offcanvas position.