Klasa III Katecheza nr 62

Klasa III Katecheza w katechizmie nr 62

Powtórzenie wiadomości o grzechu

1. Jak odmawiamy Dziesiątek Różańca św.? O co możesz prosić Matkę Bożą w czasie modlitwy na różańcu? Czytasz czy śpiewasz litanię do MB Loretańskiej w domu?
  2. Dzisiaj na katechezie ponieważ nie macie ćwiczeń będziemy powtarzali bardzo ważne wiadomości o grzechach. Będziemy korzystać z Małego Katechizmu, który wczoraj otrzymaliście w kościele.

Przypomnijcie sobie co złego uczyni Adam i Ewa w raju? Jak ich grzech się nazywa? Na kogo ten grzech przeszedł? Czy macie ten grzech? Co trzeba zrobić żeby pozbyć się tego grzechu?

1. Proszę swoimi słowami nauczyć się odpowiedzi na pytania z Małego Katechizmu numery od 68 do 73. Odpowiedzi na pytania 70, 71,72 są bardzo ważne – proszę nauczcie się ich bardzo dokładnie!

Praca domowa dla dziecka

Proszę przypomnieć sobie formułę I spowiedzi św. str. 33.

1. Proszę uzupełnić ćwiczenia (str. 215-217).
  2. Spotkanie w kościele w czwartek o godz. 18.30. – Koniecznie wszyscy przynieście modlitewniki!