Klasa III Katecheza nr 63

Klasa III Katecheza w katechizmie nr 63

 

Powtórzenie wiadomości o 10 Przykazaniach Bożych

  1. Co to jest grzech? Kiedy popełniamy grzech ciężki? Kiedy popełniamy grzech lekki? Adam i Ewa popełnili grzech…… ? A co zrobił Kain…? A dlaczego Bóg ukarał ludzi potopem? Jakie dziś ludzie popełniają grzechy?
  2. Dzisiaj na katechezie będziemy powtarzali bardzo ważne wiadomości o 10 Przykazaniach Bożych. Będziemy korzystać z Małego Katechizmu. Pan Bóg dał wszystkim ludziom przykazania, aby ludzie wiedzieli jak mają postępować, aby wiedzieli co jest dobre a co złe, co należy czynić, a czego należy unikać, aby być szczęśliwym. Żeby się nikt z ludzi nigdy nie tłumaczył, że: Ja nie wiedziałem, że tego czynić nie wolno.

Każdy grzech to nieposłuszeństwo wobec Pana Boga. O tym zawsze musimy pamiętać. Wielu, bardzo wielu ludzi cierpi z powodu grzechów innych ludzi. Przykład: jeden człowiek kradnie pieniądze, a okradziony płacze bo nie ma pieniędzy na jedzenie. Mąż zdradza żonę i ją zostawia, żona i dzieci płaczą, bo nie mają za co żyć i gdzie mieszkać itd. Nie wolno grzeszyć – bo wszyscy chcemy być szczęśliwi.

  1. Proszę swoimi słowami nauczyć się odpowiedzi na pytania z Małego Katechizmu numery od 45 do 65.

Praca domowa dla dziecka:

  1. Proszę przeczytać cały rachunek sumienia z książeczki, odpowiedzcie na zadane pytania i poszukajcie w myślach swoich grzechów.
  2. Proszę uzupełnić ćwiczenia (str. 218-220). Kto potrafi proszę nauczyć się modlitwy: „O Krwi i Wodo…”
  3. Spotkanie w kościele klasa III a w środę o 18.30,

klasa III b w czwartek o godz. 18.30.

Koniecznie wszyscy przynieście modlitewniki!

Please publish modules in offcanvas position.