Klasa III Katecheza w katechizmie nr 55

Klasa III Katecheza w katechizmie nr 55

Młodzi święci

  1. Co to jest grzech? Jakie są skutki grzechów? Co się dzieje gdy dziecko nie słucha rodziców? Co się dzieje gdy dziecko pali papierosy, albo pije piwo, albo bierze narkotyki? Umiesz modlitwę: „O Krwi i Wodo…” – jeśli tak to bardzo dobrze.
  2. Dzisiaj na katechezie będziemy powtarzali bardzo ważne wiadomości o Najświętszym Sakramencie. Będziemy korzystać z Małego Katechizmu.

Pan Bóg dawał Żydom na pustyni mannę (to były białe kuleczki, smakowały jak chleb z miodem), aby nie umarli z głodu. Dawał im mięso (ptaki - przepiórki) i wodę ze skały wyprowadzał, aby mieli siłę w drodze do Ziemi Obiecanej. Żydzi jedli mannę, ale poumierali, niektórzy tylko doszli do Ziemi Obiecanej.

Pan Jezus daje nam siebie samego w Komunii św. w Eucharystii, abyśmy mieli siłę w drodze do Ziemi Obiecanej jaką jest Niebo. Jeśli będziemy przyjmować Komunię św. z czystym sumieniem na pewno dojdziemy do Nieba - o tym w 100% zapewnił nas, że idzie do nieba, aby przygotować nam tam miejsce. Jezus słowami: „Kto spożywa moje ciało będzie żył na wieki” zapewnia nas, że będziemy szczęśliwi w niebie.

  1. Proszę swoimi słowami nauczyć się odpowiedzi na pytania z Małego Katechizmu numery od 94 do 103.

Praca domowa dla dziecka:

  1. Proszę przeczytajcie rachunek sumienia z Małego Katechizmu na str. 35. Odpowiedzcie na zadane pytania i poszukajcie w myślach swoich grzechów – jeśli je popełniliście zapamiętajcie, aby wyznać na spowiedzi.
  2. Proszę uzupełnić ćwiczenia (str. 195-197).

Please publish modules in offcanvas position.